15 maja 2026 roku rozpoczął się wyjątkowy, pierwszy rajd podążający dawnymi granicami Polski. Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia był Oddział Rychtal Stowarzyszenia Kocham Polskę.
Wydarzenie otworzyła uroczysta msza święta, podczas której przekazano na ręce proboszcza krzyż z ziemią pobraną ze zbiorowej mogiły w Katyniu i Miednoje. Później wręczono podziękowania, przybliżono historię Rychtala oraz oprowadzono uczestników po mieście.
Drugiego dnia rajdu uczestnicy objechali dawne słupy graniczne, a następnie wizytowali w kościele w Dróżkach. Wzięli także udział w III Zlocie Mundurowym na Pólku pod Bralinem. Tam uczestniczyli we mszy świętej oraz zjedli obiad.
Wyjątkowym gościem specjalnym rajdu była pani Kazimiera Kalis — córka podpułkownika Konrada Kalisa, dowódcy oddziału AK o pseudonimie „Rybitwa”. Opowiedziała ona o swoim ojcu, a także pozwoliła uczestnikom na zwiedzenie pamiątkowej tablicy oraz domu, obejrzenie zdjęć, a także na przeczytanie zachowanych dokumentów.
W trakcie rajdu motocykliści odwiedzili Kamień Pamięci Ofiar Katynia poświęcony szczególnie funkcjonariuszom Policji Państwowej z terenów powiatu kępińskiego. Uczestnicy rajdu wybrali się także do lasów rychtalskich, aby zobaczyć miejsca pamięci poświęcone żołnierzom AK oraz miejsca upamiętniające członków konfederacji barskiej oraz żołnierzy Napoleona. O miejsca te nieprzerwanie troszczą się członkowie rychtalskiego oddziału Stowarzyszenia Kocham Polskę.
Niezwykle ważnym elementem wydarzenia był kurs pierwszej pomocy w plenerze. Specjalnie na potrzeby grupy zainscenizowano wypadek motocyklowy.
Rajd zakończył się 17 maja mszą świętą w Krzyżownikach.
Poniżej fotorelacja.




































































